سرگرمی و دانلود آهنگ و فیلم اپتیمال،اخبار جدید علمی سیاسی فرهنگی ورزشی،سایت سرگرمی،سایت تصویر،عکس عاشقانه،عکس دختر،اس ام اس،عکس بازیگران،دانلود موزیک،دانلود آلبوم،دانلود آهنگ با لینک مستقیم

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

دسته بندی : دانلود زیرنویس تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

مجله اینترنتی ندا آنلاین:

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

قد بلندها و قد کوتاه ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند که این تفاوت تنها ظاهری نیست. این افراد از لحاظ جسمی هم تفاوت هایی دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

قد بلندها یا قد کوتاه ها کدام بیشتر در معرض بیماری هستند؟

قد بلند و قد کوتاه

متوسط قد مردان و زنان در هر کشور متفاوت هست. اگر قد شما از حد متوسط کوتاه تر یا بلندتر باشد، ممکن هست تغییراتی در سایز شما نیز ایجاد شود. علاوه بر سایز، قد ممکن هست بر سلامت شما نیز تاثیر داشته باشد. گرچه بلند قدی یا کوتاه قدی باعث بروز بیماری نمی شود، اما بررسی ها نشان داده اند که قد می تواند احتمال بروز برخی شرایط را تشدید کند.

سرطان و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

برخی بررسی ها نشان داده اند افرادی که قد آنها از حد متوسط کوتاه تر هست، کمتر در معرض ابتلا به برخی سرطان ها هستند. به عنوان مثال تحقیقی که بر روی ۱۰۰ هزار زن در اروپا و امریکای شمالی انجام شد، نشان داد زنان قد کوتاه کمتر در معرض ابتلا به سرطان تخمدان هستند. یک گروه ۹ هزار نفره دیگر از مردان بریتانیایی که در محدوده سنی ۵۰ تا ۶۹ سال بودند، مورد تحقیق قرار گرفتند و مشخص شد که مردان قد کوتاه تر کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.

دیابت و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

طول پاهایتان با احتمال ابتلای شما به دیابت نوع ۲ در ارتباط هست. بر اساس داده هایی که طی ۵ سال از بین ۶ هزار بزرگسال جمع آوری شد، دانشمندان تصور می کنند افراد قد بلند کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند. علت ارتباط بین این دو مشخص نیست، اما نظریه ای که وجود دارد این هست که قد کوتاه یکی از نشانه های تغذیه ضعیف یا دیگر مشکلات متابولیسم قبل از تولد یا در دوران کودکی هست.

بیماری قلبی و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

افرادی که قد آنها کمتر از ۱۶۰ سانتی متر هست ۵۰ درصد بیش از افراد قد بلند در معرض ابتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند که دانشمندان در مورد علت این مسئله مطمئن نیستند. علت آن ممکن هست تغذیه ضعیف یا عفونت هایی باشد که قبل از تولد یا در دوران کودکی بر روی رشد فرد تاثیر می گذارند. به علاوه ممکن هست ژن فرد هم بر روی قد و هم احتمال بروز مشکلات قلبی در دوره های بعدی زندگی وی تاثیر بگذارد.

سکته مغزی و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

سکته مغزی زمانی رخ می دهد که جریان خود به بخشی از مغز قطع می شود. افراد قد بلندتر کمتر در معرض ابتلا به سکته مغزی هستند، به ویژه اگر دارای قد سالم و استادندارد باشند. تغذیه و دیگر مشکلات سلامتی در دوران کودکی که بر روی رشد فرد تاثیر می گذارند، ممکن هست یکی از علل این عارضه باشند.

لخته خون و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

وجود لخته خون یک شرایط جدی هست، به ویژه اگر این لخته در یک رگ اصلی شکل گیرد یا به سمت ریه ها حرکت کند. بررسی ها نشان داده اند هر چه قد کوتاه تر باشید، احتمال شکل گیری لخته خون در بدن شما کمتر هست که البته دانشمندان علت این مسئله را نمی دانند. افرادی که ۱۵۳ سانتی متر یا کوتاه تر از این هستند، کمتر از دیگران در معرض ابتلا به ابن عارضه هستند.

بیماری آلزایمر و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

در مورد آلزایمر قد می تواند یک مزیت محسوب شود، به ویژه در مورد آقایان. یک تحقیق که بر روی بیشتر از ۵۰۰ نفر انجام شد، نشان داد مردانی که بلندتر از ۱۸۰ سانتی متر هستند، به میزان ۶۰ درصد کمتر از مردان ۱۷۰ سانتی متری یا کوتاهتر، به بیماری آلزایمر دچار می شوند. زنان قد بلند هم کمتر در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر هستند، اما شدت ارتباط بین قد و بیماری آلزایمر در مردان خیلی بیشتر از زنان هست.

بارداری و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

زنان قد بلند نسبت به زنان قد کوتاه دوره بارداری طولانی تری دارند. در یک بررسی انجام شده مشخص شد زنانی که ۱۵۲ سانتی متر یا کوتاه تر هستند، بیشتر از دیگر زنان قبل از موعد نوزاد خود را به دنیا می آورند. به ازای هر سانتی متر تفاوت قد بین زنان باردار، زنان قد کوتاه تر به اندازه یک پنجم روز زودتر نوزاد خود ر به دنیا آوردند. داشمندان در مورد علت این مسئله مطمئن نیستند، اما این مسئله ممکن هست با اندازه بعضی قسمت های بدن در ارتباط باشد، از جمله لگن یا دهانه رحم .

ریزش مو و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

بررسی بیش از ۲۲ هزار مرد از ۷ کشور مختلف نشان داد مردان قد کوتاه تر بیش از دیگران در معرض کچلی و ریزش مو هستند.دانشمندان تغییرات مربوط به ژن های خاصی را مورد بررسی قرار دادند که می توانند باعث کچلی مردها در سن پایین شوند. در این بررسی دریافتند چهار نوع از این ژن ها هم با الگوی کچلی مردانه و هم کوتاهی قد در ارتباط هستند.

طول عمر و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

بررسی های متعدد طی سال ها نشان داده اند افراد قد کوتاه طول عمر بیشتری نسبت به افراد قد بلند دارند و با افزایش سن ابتلای آنها به بیماری های طولانی مدت کمتر هست. دانشمندان هنوز در حال بررسی علل این امر هستند، اما بخش های مورد تحقیق آنها عبارتند از میزان آسیب وارد شده به سلول ها در طول زمان، سطح برخی هورمون ها و اندازه برخی اندام های داخلی، مانند مغز، کبد و کلیه ها.

گرمازدگی و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

افراد قد کوتاه کمتر در معرض ابتلا به مشکلات گرما یا شرایط جدی تری به نام گرمازدگی هستند. علت این مسئله این هست که بدن افراد قد بلندتر و سنگین تر گرمای بیشتری تولید می کند. اگر بدن گرما را خیلی سریع تولید کند، سریعتر از آن که بتواند از آن رها شود، به عنوان مثال در زمان ورزش کردن، گرمازدگی بروز می کند. روی دیگر سکه این هست که به همین دلیل بیان شده افراد قد بلند در هوای سرد راحت تر از افراد قد کوتاه گرم می شوند.

کمردرد و قد

قد بلندها بیشتر مریض می شوند یا قد کوتاه ها

افراد قد کوتاه کمتر دچار کمردرد یا شکستگی لگن می شوند. یک علت احتمالی که افراد قد بلند بیشتر دچار شکستگی لگن می شوند، مرکز ثقل آنهاست. این امر افراد قد بلند را در معرض افتادن قرار می دهد.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خطرات بلند قد بودن برای سلامت

اگر می خواهید بیشتر بدانید : امتیازاتی که زنان کوتاه قد نسبت به زنان بلند قد دارند!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : احتمال سکته قلبی در زنان قدبلند بیشتر هست یا قد کوتاه؟

تهیه و ترجمه : گروه سلامت ندا آنلاین
seemorgh.com/health
اختصاصی ندا آنلاین

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 14
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.