سرگرمی و دانلود آهنگ و فیلم اپتیمال،اخبار جدید علمی سیاسی فرهنگی ورزشی،سایت سرگرمی،سایت تصویر،عکس عاشقانه،عکس دختر،اس ام اس،عکس بازیگران،دانلود موزیک،دانلود آلبوم،دانلود آهنگ با لینک مستقیم

فیلمهای روی پرده در معرض قضاوت صریح سینماروها

فیلمهای روی پرده در معرض قضاوت صریح سینماروها

دسته بندی : دانلود زیرنویس تاریخ : دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

بانی فیلم-گروه سینمای ایران: غیر از برخی نظرسنجی های گذری و مقطعی، تقریبا تنها منبع قابل استناد برای درک نظرات تماشاگران درباره فیلمهای روی پرده رفته، همان فروش گیشه آنها در نظر گرفته می شود.در این باره،برخی به رواج روش سنتی تبلیغات دهان به دهان در ایران اتکا کرده و به عنوان یک شاخص برای اطمینان از رضایت تماشاگران از آن یاد می کنند.در این صورت پس باید نتیجه گرفت که همه فیلمهای پرفروش، فیلمهای خوب و تماشاگرپسندی بوده اند که مروری بر گیشه سالهای اخیر این حکم را نقض می کند. از سوی دیگر خیلی از کارشناسان صرفا فروش بالای یک فیلم را دلیلی قطعی برای رضایت تماشاگران از آن نمی دانند.این گروه معتقدند وقتی تماشاگران بعد از خروج از سالن امکان اعلام میزان رضایت یا نارضایتی شان از فیلم را مثلا با اجازه پس گرفتن پول بلیت ندارند،تکیه بر محبوبیت و خوش ساختی هر فیلمی به واسطه استدلال فروش بالا قابل قبول نیست.خب، بیراه هم نمی گویند.حتما شما هم بارها شاهد گلایه های تماشاگران از کیفیت فیلم هنگام خروج از سالن نمایش بوده اید.
مطلب حاضر مروری دارد بر آنچه کاربران درباره فیلمها در فضای مجازی نوشتند تا از خلال آن بتوان به تصویری از مطالبات سینماروها از فیلمسازان و سینمای ایران رسید.در بخش قبلی از دو فیلم «تگزاس» و «چهار راه استانبول» نوشتیم و امروز درباره چند فیلم دیگر روی پرده.
«آنسوی ابرها» نه دلخواه تماشاگر ایرانی
«آنسوی ابرها» ظاهرا همان طور که در اکران هند خود توفیقی نداشت،در داخل هم نتوانست نظر تماشاگران را جلب کند.فیلم نتوانسته فروش خود را از مرز ۵۰ میلیون تومان عبور دهد. فیلم مجید مجیدی با وجود فیلمبرداری کامل در هند، از جریان غالب سینمای بالیوود به دور است.مروری بر نظرات تماشاگران فیلم نشان از این دارد آن دست از سینماروها که به فیلمهای تجاری گرایش دارند،نتوانسته اند با آن ارتباط برقرار کنند و آنرا نپسندیده اند.حال آنکه برخی دیگر از تماشاگران بدون توجه به ظرفیتهای سینمای بدنه،با صبر و حوصله دل به قصه آن داده و با شخصیتها همذات پنداری کرده اند.فیلم نه جایزه مهمی در کارنامه دارد و نه اکران آن در افتتاحیه جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶ بازتاب خاصی داشت.تماشاگران محدودی که به تماشای فیلم نشستند،با ذهنیتی که از سابقه کارگردان داشتند، بلیتهایش را خریدند.
نظرات مثبت مردم:
-فیلمی وزین، لطیف، بسیار خوش ساخت و استاندارد.
– این فیلم شاهکار بود.مدتها بود همچین فیلم زیبائی ندیده بودم. موزیک فیلم.مکانهای فیلمبرداری فوق العاده بودند.شاهکار بود.
– اوایل فیلم خسته کننده بود، ولی به مرور جذاب می شود. رفتار و تصمیمایی که کاراکترا داشتن آدمو غافلگیر می کرد. متفاوت بودن نوع شاد بودنشون هم جالب بود.
نظرات منفی مردم:
– فیلمی خسته کننده و پر از نقص که ارزش تماشا ندارد . و جای تعجب از کارگردان با تجربه که کاری بسیار ضعیف را ساخته است.
– کسی میتونه توضیح بده جناب مجیدی بزرگوار در داخل ایران تو جنگل و کویر و شهرهایی کوچک ایران درام یا قصه برای گفتن نداشت ؟! تهیه کننده کیه؟ پشت پرده کی از فیلم سود میکنه؟ اصلا هدف ساخت فیلم چیه؟ چه کسانی نفع بردند؟

«خجالت نکش»،تله فیلم بامزه
«خجالت نکش» نخستین فیلم رضا مقصودی چه در ایام جشنواره فیلم فجر پارسال و چه حالا که روی پرده رفته،در عین کامنتهای مثبتی که نسبت به محتوای کمدی اش گرفته،متهم به این شده که یک فیلم تلویزیونی است.هر چند اغلب متفق القول هستند که فیلم به اندازه کافی می خنداند و در این را متوسل به رویه جاری در سینمای ایران یعنی برخی شوخیهای جنسی و خط قرمزی نشده و اصطلاحا کمدی شریفی است.فیلم در زیر ژانر روستایی ساخته شده که با توجه به فضای فیلم قبلی تهیه کننده اش یعنی «زاپاس»(برزو نیک نژاد) و فروش قابل قبول نسبی آن،خواه ناخواه شبهه تکرار آن پیش می آید.از سویی منتقدان فیلم، تجربه اندک کارگردانش به عنوان یک فیلم اولی را در بروز اتهامات درباره شباهت ساختاری آن با قالب تله فیلم را موثر می دانند.فیلم در مدت زمان بیش از یک هفته ای که از اکران آن می گذرد فقط حدود نیم میلیارد تومان فروخته.
نظرات مثبت مردم:
-فیلم کمدی شریفی دارد و با وجود موضوعی که انتخاب کرده و تم طنزی که برای بیان این موضوع برگزیده بسیار نجیب است.
-بسیار خنده دار بود و جذاب. فیلمنامه بسیار قشنگ وعامیانه نوشته شده و بازی احمد مهران فر و خانم شبنم مقدمی جذاب است.
-این فیلم عالیه. بازی شبنم مقدمی و احمدمهرانفر در این فیلم خیلی خوب هستش. پیشنهاد میکنم اگر میخواین بخندید یک ساعت ونیم وشادباشید،حتما این فیلم روببینید.
-بعد از مدت ها یه طنز واقعی دیدم. فوق العاده بود
-بهترین فیلم کمدی که تا حالا ساخته شده. بدون لوده بازی و حرفای رکیک و هجوگویی.
نظرات منفی مردم:
-در حد یه تله فیلم تلویزیونی بامزه بود!
-موضوع فیلم اصلا جالب نبود و خسته کننده بود.
– بچه ها تو هر سنی نباید این فیلم رو ببینند چون مربوط به مسائل زناشویی میشه که شاید یکم براشون زود باشه تا این مسائل براشون باز بشه.
-یک کمدی تلویزیونی ساده و سطحی.
-یک فیلم کاملا افتضاح و سطحی و پوچ…شاید برای یک سری که طرفدار فیلم کمدی هستن، واسه یه عصر جمعه مناسب باشه.ولی این فیلم واقعا جاش تو جشنواره بود ایا؟ افتضاح و سطح پایین!
-نقش لیندا کیانی خیلی مسخره و بی مورد بود.انگار نقش افغانی تو فیلمای ایرانی نباشه نمیشه.
-یک فیلم بسیار دم دستی که در چند پلان به لطف بازی اغراق آمیز آقای مهرانفر، با شوخی های تکراری و سطحی ش از مخاطب خنده می گیره.. حتی لهجه ها درست از آب درنیومده.

«خوک»،نظرات متناقض
اگر بخواهید به برایندی از نظرات تماشاگران و منتقدان درباره فیلم «خوک» برسید،شاید بهتر باشد بگوییم این ساخته مانی حقیقی همانطورکه پارسال در جشنواره برلین نقدهای مثبت و منفی گرفت،حالا در اکران داخلی هم به همین وضع مبتلا شده.با این تفاوت که عدم موفقیت آن در برلین و اینکه نتوانست در هیچ رویداد سینمایی دیگری طرفی بربندد،حالا در اکران عمومی موجب شده تکیه گاه مطمئنی در تبلیغات و امکان تشویق تماشاگران گسترده برای حضور در سینماهای نمایش دهنده اش را هم نداشته باشد. «خوک» حتی با وجود در اختیار داشتن ستاره محبوبی مثل لیلا حاتمی نیز نتوانسته نظر سینماداران را جلب کند و تنها ۲۲ سینما در اختیار دارد.رجوع به کامنتهای کاربران درباره فیلم از غلبه نظرهای منفی حکایت دارد.ضمن اینکه اغلب تماشاگران فیلم از احتمال ممیزی بخشهایی از آن صحبت می کنند که منجر به گنگ شدن قسمتهایی از فیلم شده.
نظرات مثبت مردم:
– فیلم فضایی فانتزی و غیرمتعارف داره که شاید هرکس خوشش نیاد و یه نوع کمدی خاص هست.من خیلی خندیدم.بازی بازیگران بخصوص حسن معجونی و قسمت های بازی مینا جعفرزاده عالی بود.
-فیلم خوبی است البته برای اقشار روشنفکر.
-بازی حسن معجونی خیلی خوب بود و سیامک انصاری هم بجا و به اندازه بازی داشت.
نظرات منفی مردم:
-با دیدن سوابق قبلی مانی حقیقی، این فیلم نیز از روند کند داستانی اذیت کننده بود. در فضای فانتزی و پر از دیالوگ های خوبی که به شدت می شد در زندگی روزمره اون رو حس کرد.. احساس میکنم که مقداری سانسور شده باشه.
– من خوشم نیومد خیلی پراکنده بود و حس کردم فیلم سانسور زیاد داشت و انتهای فیلم رو نپسندیدم.هدف قاتل و اینکه اصلا قاتل کی بود و همچنین شخصیت آنی(پریناز ایزدیار)خیلی خام و پرداخت نشده بود.معلوم نبود، چرا و به چه انگیزه ای ایین اتفاقات میفته در کل جالب نبود.
– به نظرم جزو ضعیف ترین فیلم های مانی حقیقی بود.یه فیلم بی سر و ته و بی موضوع که فقط رو بازی فردی بازیگرا میچرخید و واقعا ارزش دیدن نداشت!
-بعد از برلین هیچ نقد مثبتی درباره این فیلم منتشر نشد. مشخص بود زیادی مزخرفه.
-آخه این چی بود؟ واقعا از هیچ محتوا و معنا و مفهومی برخوردار نبود . بازی های ضعیف و کارگردانی بسیار ضعیف و غیرحرفه ای . اصلا دوست نداشتم … .
-ضعیفترین فیلم مانی حقیقی.

نوشته فیلمهای روی پرده در معرض قضاوت صریح سینماروها اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 14
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.