سرگرمی و دانلود آهنگ و فیلم اپتیمال،اخبار جدید علمی سیاسی فرهنگی ورزشی،سایت سرگرمی،سایت تصویر،عکس عاشقانه،عکس دختر،اس ام اس،عکس بازیگران،دانلود موزیک،دانلود آلبوم،دانلود آهنگ با لینک مستقیم

کاهش ۷ درصدی مصرف آب ذوب آهن اصفهان با وجود افزایش تولید در سال ۹۶

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

کاهش ۷ درصدی مصرف آب ذوب آهن اصفهان با وجود افزایش تولید در سال ۹۶

مهندس افضلی معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گزارش عملکرد این حوزه در سال ۹۶ را تشریح کرد.

به گزارش رادیوسهام ، وی در این گزارش به کاهش ۷ درصدی مصرف آب ذوب آهن اصفهان با وجود افزایش قابل توجه تولید در سال ۹۶ اشاره نمود .

میزان تولید در بخشهای مختلف

معاون بهره برداری ذوب آهن میزان تولید در بخش های مختلف شرکت را بدین شرح بیان نمود : در سال ۹۶ شاهد روند افزایش تولید در بخشهای مختلف، نسبت به سال ۹۵ بوده ایم به نحوی که مقدار تولید در بخش تولیدات کک و مواد شیمیایی معادل ۱۱۹۳۱۵۸ تن که۶/۲۱ درصد افزایش تولید نسبت به سال قبل از آن داشته است ، در بخش آگلومراسیون مقدار تولید آگلومره ۲۹۹۸۱۴۵ تن بوده که ۵/۸ درصد افزایش را نشان می دهد، تولید در بخش کوره بلند به میزان ۲۳۲۱۳۱۶ تن چدن مذاب بوده که ۴ درصد افزایش را داشته است، در بخش فولادسازی ۲۲۶۱۹۲۵ تن شمش تولید شده است که ۹۱/۳ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین جمع کل محصول نهایی تولید شده سال۹۶ به میزان ۲۱۸۰۷۴۱ تن بوده که رشد ۱/۶ درصد داشته است.

تولید محصولات صادراتی

مهندس افضلی با اشاره به به بازاریابی های خارجی انجام شده و نیز نیاز بازار کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه گفت : محصولات مختلفی مطابق با استاندارد و شرایط فنی مشتریان خارجی طی سال ۹۶ تولید گردید. این میزان در سال ۹۶منجر به صادرات بالغ بر ۱۱۵۱۷۰۷ تن انواع شمش و محصولات نوردی گردیده است که ۷۸ درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است.

طراحی و تولید محصولات جدید

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه تنوع بخشی به ترکیب سبد عرضه محصولات فولادی، از منظر استراتژی توسعه محصول و پاسخ به نیازهای روزافزون بازار، همواره مورد توجه فراوان شرکت ذوب آهن اصفهان بوده است ، افزود : در همین راستا، طی سال ۹۶ محصولاتی برای اولین بار در شرکت ذوب آهن اصفهان طراحی و تولید گردیده اند که بدین شرح می باشد : تولید شمش با مقطع Beam Blank ، تولید آزمایشی تیرآهن بال پهن H30 ، تولید گرد با قطر mm250، تولید کلاف های صادراتی مارک های سری SAE ، ناودانی بال شیبدار سبک سایز ۲۰ ، نبشی بال مساوی سایز ۴*۵۰*۵۰ و تنوع بخشی و تولید مارکهای مختلف شمش و محصول به منظور صادرات .

وی سایر محصولات جدید در دست تولید که در مرحله طراحی کالیبراسیون و یا تامین و تراش غلتکهامی باشند را نیز بدین شرح عنوان نمود : نبشی بال مساوی سایز ۱۰*۱۵۰*۱۵۰و ۱۲*۱۵۰*۱۵۰و ۱۵*۱۵۰*۱۵۰ ، نبشی بال مساوی سایز ۱۶*۲۰۰*۲۰۰ و ۲۰*۲۰۰*۲۰۰ ، ناودانی بال شیبدار سنگین سایز ۱۴ و ۱۶ و تسمه فولادی ۱۲۰*۱۹۸ .

کاهش ۷ درصدی مصرف آب و مصارف انرژی

مهندس افضلی ، از کاهش مصارف انرژی در سال گذشته خبر داد و گفت : در راستای استفاده حداکثری از گازهای فرایندی در سال گذشته ، ۹۵ درصد گازهای فرایندی تولید شده مصرف و جایگزین مصرف گاز طبیعی گردیده است که متناسب با آن در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی شده است.

وی مصرف آب خام در ذوب آهن در سال ۹۶ را در حدود ۶/۲۶(متر مکعب به ازای یک تن فولاد خام) ذکر نمود که نسبت به سال قبل حدود ۷ درصدکاهش داشته است.

منبع: ایلنا

نوشته کاهش ۷ درصدی مصرف آب ذوب آهن اصفهان با وجود افزایش تولید در سال ۹۶ اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 14
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.