سرگرمی و دانلود آهنگ و فیلم اپتیمال،اخبار جدید علمی سیاسی فرهنگی ورزشی،سایت سرگرمی،سایت تصویر،عکس عاشقانه،عکس دختر،اس ام اس،عکس بازیگران،دانلود موزیک،دانلود آلبوم،دانلود آهنگ با لینک مستقیم

پالایشی ها از دلار ۴۲۰۰ تومانی منتفع می شوند

پالایشی ها از دلار ۴۲۰۰ تومانی منتفع می شوند

دسته بندی : دانلود زیرنویس تاریخ : شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

پالایشی ها از دلار ۴۲۰۰ تومانی منتفع می شوند

رشد نرخ ارز و تک نرخ شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان باعث شده تا صنایع مختلف با ابهام قیمت های مواد مصرفی و محصولات خود مواجه باشند . این ابهام در صنایعی که با ارز و دلار بیشتر سر و کار دارند بیش از سایر صنایع است . پالایشی ها یک از این صنایع هستند که تغییر نرخ دلار در وضعیت آنها تاثیر به سزایی خواهد داشت .

دلار ۴۲۰۰ تومانی تاثیر مثبتی بر پالایشی ها دارد

به گزارش رادیوسهام ، مهدی صرامی مدیر مالی شرکت پالایش نفت اصفهان در خصوص تاثیر تک نرخی شدن دلار بر صنعت پالایشی گفت: تاثیر تک نرخی شدن دلار در نرخ ۴۲۰۰ تومانی بر صنعت پالایشی مثبت خواهد بود.

این نرخ در فرمول های سال ۹۷ موثر بوده و در گزارش تفسیری مدیریت شپنا اثر مثبت این موضوع بر سودآوری شرکت مشهود خواهد بود.

صرامی در خصوص عدم رشد سهم پالایشی ها در روزهای اخیر پس از تک نرخ شدن دلار عنوان کرد : اینکه نمادهای پالایشی در مدت اخیر رشد نکردند ، عمدتا ناشی از ابهام تصمیمات ترامپ می باشد.

پالایشی ها از دلار ۴۲۰۰ تومانی منتفع می شوند

ابراهیم کاویانی پور رییس بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت اصفهان در خصوص تاثیر تک نرخی شدن ارز و دلار ۴۲۰۰ تومانی بر صنعت پالایشی گفت: هنوز جزییات خبر تک نرخی شدن ارز و دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلام نشده و مشخص نیست دلار ۴۲۰۰ تومانی با چه شرایطی عرضه خواهد شد.

اما حدود ۹۰ درصد از فرآورده های پالایشگاه ها، توسط شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی خریداری شده و در سطح کشور توزیع می شود. بنابراین پالایشگاه ها درآمد ارزی چندانی ندارند. اما در فرمول محاسبه نرخ خوراک و نرخ فرآورده های پالایشی، نرخ ارز مبادلاتی لحاظ می شود. به عبارتی پالایشگاه ها هم خوراک خود را با نرخ دلار مبادله ای دریافت می کنند و هم بخش عمده فرآورده های خود را بر مبنای نرخ دلار مبادله ای عرضه می کنند. با توجه به اینکه سودآوری پالایشی ها حاصل از مابه التفاوت نرخ خوراک و نرخ فرآورده ها می باشد، افزایش نرخ دلاری که در محاسبه قیمت خوراک و فرآورده ها لحاظ می شود، پالایشی ها را منتفع خواهد ساخت. چرا که پالایشگاه ها ارزش افزوده ایجاد می کنند و در مجموع این افزایش نرخ دلار سودآوری شرکت های پالایشی را ارتقا خواهد داد .

تاثیر منفی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی بر پالایشی ها جدی نیست

وی ادامه داد : البته ممکن است در صورت تک نرخی شدن ارز و حذف دلار مبادله ای و رسیدن نرخ دلار به ۴۲۰۰ تومان، حجم صادرات برخی شرکت های پایین دستی صنعت پالایشی که از مابه التفاوت نرخ ارز مبادله ای و ارز آزاد سود می کردند، کاهش یافته و تقاضای برخی فرآورده های پالایشی نیز توسط این شرکت ها کمتر شود؛ اما این اتفاق اثر با اهمیتی در سودآوری پالایشگاه ها نخواهد داشت.

نوسان نفت در محدوده ۶۰ تا ۷۰ دلاری

این فعال صنعت پالایشی در رابطه با پیش بینی بازار جهانی نفت خام در صورت کارشکنی دولت امریکا در مورد برجام بیان کرد: به نظر می رسد قیمت جهانی نفت در محدوده ۶۰ تا ۷۰ دلاری تثبیت خواهد شد؛ مگر آنکه اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد.

در نظر داشته باشید که شرایط بازار جهانی نفت نسبت به شرایط دهه های قبل، تفاوت محسوسی داشته است. هم عرضه نفت در سطح جهانی افزایش یافته و هم تقاضای جهانی نفت خام نسبت به گذشته کاهش داشته است. بنابراین حساسیت این بازار کمتر شده و این طور نیست که کارشکنی امریکا در مورد برجام یا تشدید تحریم ها اثر با اهمیتی بر قیمت جهانی نفت بر جای گذارد؛ ضمن اینکه به نظر می رسد دولتمردان ایران تدابیری برای مشکلات احتمالی آتی اندیشیده اند و حتی در صورت بروز مشکل، فروش نفت کشور مختل نخواهد شد.

منبع: بورس۷

نوشته پالایشی ها از دلار ۴۲۰۰ تومانی منتفع می شوند اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 14
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.