سرگرمی و دانلود آهنگ و فیلم اپتیمال،اخبار جدید علمی سیاسی فرهنگی ورزشی،سایت سرگرمی،سایت تصویر،عکس عاشقانه،عکس دختر،اس ام اس،عکس بازیگران،دانلود موزیک،دانلود آلبوم،دانلود آهنگ با لینک مستقیم

انتقاد از سخنان سینوسی روحانی در پساانتخابات

انتقاد از سخنان سینوسی روحانی در پساانتخابات

دسته بندی : دانلود زیرنویس تاریخ : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

روزنامه اعتماد نوشت: در حالی روز گذشته شاهد یکی از سخنرانی‌های پرشور رییس‌جمهوری بودیم که سخنرانی‌های آقای روحانی بعد از انتخابات به ‌نوعی حالت سینوسی پیدا کرده و یک روز مردم و حامیان دولت به طور کامل از سخنان و ادبیات رییس‌جمهور ناامید شده و نوبت بعد، روحانی با سخنان خود امید حامیان را زنده می‌کند و در چنین شرایطی، به نظر می‌رسد که نمی‌توانیم براساس اظهارات اخیر قضاوت کنیم که آیا رییس‌جمهوری می‌خواهد با این سخنرانی دولت را در یک سیر صعودی قرار دهد یا احیانا در ادامه راه، شاهد عقب‌نشینی دولت در کلام و عمل خواهیم بود.

وانگهی، در بخش‌هایی از همین سخنرانی نیز شاهد استفاده از ادبیات و لحنی نامتعارف ازسوی رییس‌جمهوری بودیم و درحالی که حق نظارت، انتقاد و اطلاع، شعار اصلی دولت بوده است، در این سخنرانی تاکید شد که نهادهای نظارتی در امور اجرایی دخالت نکنند و فارغ از محتوای سخنان رییس‌جمهوری، ادبیات و لحنی که ازسوی ایشان مورد استفاده قرار گرفت نیز به هیچ عنوان شایسته نبود. این ادبیات نشان می‌دهد که رییس‌جمهوری هنوز جایگاه نهادهای نظارتی را در ذهن نپذیرفته و این درحالی است که به هر حال نهاد نظارتی وظیفه دارد از مسوولان اجرایی سوال کند و…

مسوولان اجرایی نیز موظف به پاسخگویی منطقی به نهادهای نظارتی هستند.

معتقدم شرایط اجتماعی جامعه به‌نحوی است که نوعی فضای عصبی و احساساتی بر جامعه حاکم شده و فارغ از اتفاقات متعدد از دی‌ماه سال گذشته و ماجرای دراویش، اخیرا نیز شاهد انتشار تصاویر مربوط به برخورد ناصحیح گشت ارشاد با چند شهروند بودیم و به نظر می‌رسد این عصبانیت در کلام مسوولان نیز نمود یافته است. متاسفانه برخی سخنان اخیر رییس‌جمهوری نیز از سر عصبانیت و خستگی بود و برخی نکات مورد اشاره ایشان، چندان امیدآفرین نیست.

امروز در شرایطی که اوضاع سیاست بین‌الملل، به طور واضح مسائل سیاست داخلی را تحت تاثیر قرار داده و مشکلات اقتصادی شوخی‌بردار نیست، بحث خشکسالی و بحران آب منجر به نارضایتی بیش از پیش مردم شده و شهروندان نیز با یک صحبت کوچک مسوولان واکنش‌های شدید نشان می‌دهند، لازم است از ادبیاتی وزین، امیدآفرین و توام با آرامش استفاده کنیم. در‌این‌راستا، درصورتی که مطمئن هستیم ترامپ از برجام خارج خواهد شد، باید تمهیدات لازم را برای شرایط پس از خروج امریکا از برجام فراهم کنیم و برای دیگر مشکلات نیز چاره‌اندیشی کنیم.

معتقدم آقای روحانی پیرو گفتمان برخی روسای‌جمهور پیشین، مردم را به طور کامل امین نمی‌دانند و ناگفته‌ها را در سینه نگه می‌دارند و تا زمانی که از این وضعیت خارج نشویم، مردم نمی‌توانند همان‌طور که در زمان انتخابات اعتماد کردند، بار دیگر تمام‌قد حامی دولت باشند.

در‌عین حال امیدواریم اگر رییس‌جمهوری معتقد به شفافیت است، به عنوان امین مردم که بنا بر اصول متعدد قانون اساسی برای دفاع از حقوق ملت سوگند یاد کرده است، حقایق را با مردم در میان گذاشته و اسرار را با آنها بازگو کند. در مجموع فکر می‌کنم مردم از صحبت خسته شده‌اند و باید تغییراتی را در عمل ببینند و معتقدم جامعه نیاز دارد در همه جوانب و ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شاهد تغییرات و اصلاحات اساسی باشد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 14
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.